Prva beogradska liga : Istorijski bod Rajkovčana

Debitant u Prvoj beogradskoj ligi, prošlosezonski prvak Opštinske lige Mladenovca, rajkovački Omladinac  osvojio je istorijski bod na premijeri novog takmičarskog ciklusa.

Rajkovčani su na gostujućem terenu  remizirali sa Pudarcima zahvaljujući pogotku Lazara Jovanovića, dok je strelac za za domaći tim bio Mijailović.

PUDARCI –OMLADINAC  1:1 (0:0)

Igralište u Begaljici. Sudija: Radivojević (Beograd). Strelci: Mijailović u 80. za Pudarce i Jovanović u 81. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Eraković, Denić (Pudarci), Bogdanović (Omladinac).

PUDARCI: Stoiljković, Marinković, Dabetić, Janković, Nikoilić, Eraković, Stanković, Marinković, Radosavljević, Mijailović (od 46. Radosavljević), Jovanović (od 36. Denić).

OMLADINAC: Nikolić, Jovanović, Stojanović, R. Arsić, Žujović, Bogdanović, Milenković, Jović, Filipović (od 77. Vasiljević), Cvijetić (od 20. Andrejić), Petković (od 90. B. Arsić)

Kad je reč o ostalim mladenovačkim predstavnicima, Rabrovac je u Zaklopači poražen 4:1 od istoimenog ligaša. Strelac gola za Rabrovčane bio je Darko Arsić u 89. minutu. Velika Krsna je odigrala u Malom Požarevcu utakmicu bez pogodaka, dok je u 1. kolu bila slobodna jagnjilska  Šumadija 1962.

Vinča je savladala Mladost 8:1, dok je u Grockoj domaći Dunavac slavio rezultatom 4:1 protiv kamendolačkog Hajduka.

Pred sam početak prvenstva odustali su od takmičenja Kosmaj iz Ralje i Leštane tako da liga broji 12 klubova.

U narednom kolu sastaju se: Šumadija 1962- Dunavac, Rabrovac –SUVF Mali Požarevac, Hajduk –Pudarci, OFK Mladost- Omladinac, Vinča –Vrčin.