Mladenovčani slavili u Mirijevu: Balkan Mirijevo -OFK Mladenovac 0:1

U duelu sa direktnim protivnikom iz tabelarne zone opasnosti, Mladenovčani su u Mirijeva osvojili ceo plen.

Tim sa Seltersa do pogotka je stigao u 7. minutu kad je Veljko Đorđević posle asistencije Momčila Krstića poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Balkan je od tog trenutka preuzeo inicijativu, ali odbrana Mladenovca je delovala sigurno i unosila nervozu u redove domaćeg tima.

Desetak minuta pre kraja susreta Krstić nije bio miljenik sreće jer je posle njegovog udarca umesto u golu  lopta završil na stativi i odbila se u polje.

Mladenovčani su sa današnja tri boda napravili veliki iskorak u borbi za mesto koje donosi i narednu sezonu u Beogradskoj zoni jer je Ravna Gora Barajevo rezultatom 2:1 savladala Zuce 2019 koje imaju isti cilj kao Mladenovčani. Tim sa Seltersa je trenutno na sedmom mestu sa 36 bodova, Zučani imaju 34, dok je Balkan Mirijevo ostao na 33 boda.

Klupsko rukovodstvo po završetku susreta istaklo je gostoprimstvo i odličnu organizaciju susreta iako su bodovi bili preko potenbni timu iz Mirijeva.

U sredu je na programu vanredno kolo u kojem će OFK Mladenovac dočekati Crvenu Zvezdu iz Malog Mokrog Luga.

BALKAN -OFK MLADENOVAC 0:1

Stadion u Mirijevu. Gledalaca: 100. Sudija: Ivan Gospavić (Lazarevac). Strelavc: Đorđević u 7.minutu. Žuti kartoni: Savić, Perović (Balkan), Planić, Bulat, Maksimovski, Ivanković (OFK Mladenovac).

BALKAN: Opačić, Nikolić (od 84. Stojanović), Kovač, Pojužina, I. Savić, Marković, Vuletić (od 58. Kangrga), U. Savić, Vasić (od 84. Ninković), Perović (od 72. Jevtić), Anakijev (od 72. Pejačić).

OFK MLADENOVAC: M. Đorđević, Stevanović, Rajković, Planić, V. Đorđević, S. Janković (od 76. Ivanković), Bulat, M. Janković (od 90. Makić),  Krstić,  Matejić, Maksimovski (od 69, Sokolović) .