Mladenovčani „očerupali“ golubove: OFK Mladenovac -Hajduk 3:1 (1:0)

Mladenovčani su savladali beogradski  Hajduk i po drugi put u akutelnom prvenstvenom ciklusu. Ono što je započeo 14. avgusta, kad je na premijernom susretu odigranom na Lionu u 57. minutu postigao pobedonosni pogodak, kapiten tima sa Seltersa Darko Matejić danas je nastavio ili bolje reći stavio tačku na ovosezonske međusobne duele ova dva tima. On je ponovo bio centralna figura jer je u dva navrata savladao Marka Savića, čuvara mreže „golubova sa liona“. Najpre u 31. minutu kad je nakon dosuđenog slobodnog  udarca  sa šesnaest metara posle kratkog dodavanja Stojanovića uputio precizan udarac , a zatim i u 72. minutu  iz jedanaesterca kojiem je prethodio  nepropisni start  rezerviste  Petrovića . Iako je nad njim načinjen prekršaj, Matejić je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem sa bale tačke pogodio nebranjeni deo mreže.

Lepa akcija domaćeg tima viđena je i u 47. minutu kad je kao na tacni Maksimovski poslužio defanzivca Rajkovića kojem nije bilo teško da iz peterca pošalje loptu u potpuno prazan gol.

Gosti su u 83. minutu kaznili dekoncentraciju odbrane Mladenovčana koja je dozvolila da im se iskrade Brazilac Da Silva Fabio Carleandro i savlada nemoćnog  Marića.

Gradski stadion Selters. Gledalaca 80. Sudija : Nemanja Nikolić. Strelci Matejić u 31. i 72. i Rajković u 42. minutu za OFK Mladenovac , a Da Silva u 83. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Rajović (OFK Mladenovac) i Nikolić (Hajduk).

OFK Mladenovac: Marić, Stevanović, Đorđević, Životić, Rajković, Ivanković (Planić), Janković, Krstić (Obradović), Stojanović, Maksimovski, Matejić (Borikić).

Hajduk: Savić, Viještica, Janković, Da Silva, Ruljić, Gavrilović, Šetka, D. Đorđević, Nikolić, Vukojević, Ž. Đorđević.

U subotu odigrane su i utakmice : Napredak – GSP Polet Dorćol 0:2 (dvostruki strelac Jovan Miletić) Šušnjar -Boleč 3:0 (strelci Belaćević, Džiknić i Đuketić) i Lokomotiva -Leštane 5:1 (strelci Spasić het- trik, Bulat i Stojanović , a Đorđević za goste)