Maksimovski srušio Kosmaj: OFK Mladenovac -Kosmaj (Ralja) 2:0

Iako nisu prisustvovali fudbalskoj igri koja bi izazvala “umiranje od lepote“, pristalice OFK Mladenovca mogu biti zadovoljne ishodom komšijskog duela sa Kosmajem iz Ralje.

Bodovi su ostali na Seltersu , jer je domaći tim pokazao veću želju za pobedom dok su gosti od samog starta delovali fudbalski malokrvno i potentno, tako da bi golman Marić da ne beše u završnici susreta udarca iz daljina moga bti ubrojan u gledaoce, a ne aktere sa terena.

U prvom delu nisu se ni Mladenovčani proslavili ubojitošću, jer su pretili udarcima sa dvadesetak metara od gola koje je uspešno zaustavio Marko Milivojević, čuvar mreže Ralje.Na visini zadatka bio je u dva navrata kad je odlično intervenisao posle šuteva Milića i Stojanovića.

Da nije bilo tih situacija i novinarska beležnica ostala bi poprilično prazna jer je prvi deo utakmice protekao bez posebnog fudbalskog sadržaja.

U drugom poluvremenu Mladenovčani su podigli stepen agresivnosti, bili bliži šesnaestercu Ralje, ali pripremili i X faktor, koji je imao ključnu ulogu u kreiranju pobede. Onog trenutka kad je trener Mladenovca Spasić odlučio da na teren pošalje Dimitrija Maksimovskog koji je na početku drugog poluvremena zamenio Mateju Kuzmića, popustila je i odbrana gostiju koja je delovala ležerno, loše postavljeno u 62. minutu kad je Mladenovac i krunisao terensku inicijativu.

Stojanović je izveo korner sa leve strane, Stanković i Matejić napravili su odličan vazdušni blok ispred golmana Milivojevića kojem je lopta prešla preko prstiju prilikom intervencije, stigla na suprotnu stranu gde se nalazio usamljeni Maksimovski koji je rutinirano otvorio levo stopalo i pogodio pravo u metu.

Golman Milivojević nije mogao da se pomiri sa sudijskom odlukom da je gol regularan i da prilikom intervencije nije načinjen prekršaj nad njim tako da je žustro reagovao, gestikulirao, uneo se u lice arbitru Živkovu koji mu je pokazao crveni karton. Bio je to momenat koji je prelomio utakmicu, jer su Mladenovčani onda u potpunosti zagosporarili terenom i imali dve  kolosalne prilike u kojima su se našli prvo Krstić, a onda Obradović  koji nisu bili dovoljno skoncetrisani prilikom udaraca glavom kad su skoro svi pomislili na tribinama da će lopta završiti u mreži. Na golu gostija od trenutka isključenja Milivojevića stajao je Marko Đurić koji je do tog trenutka pokrivao desnu stranu terena.

Sve sumnje u pobednika odgonetnute su u 90+3 minutu kad je na svom delu terena duel sa protivničkim igračem dobio Milić, posla loptu prema Maksimovskom koji je prodro sa pozicije levog krila i poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Mladenovčani su posle subotnjeg susreta i nekompletnog 8. kola stigli do sedamnaestog boda i šestog mesta hvatajući priključag za vodećim timovima.

Trenutno je na liderskoj poziciji tim iz lazarevačkog predgrađa, Šušnjar koji je u subotu na svom terenu savladao Sremčicu rezultatom 4:0.

OFK Mladenovac-Kosmaj 2:0 (0:0)

Stadion Selters. Gledalaca 200. Sudija: Stefan Živkov. Strelac: Maksimovski u 62. i 90+3. minutu za OFK Mladenovac. Žuti kartoni: Stanković, Tešić, Stojanović, Maksimovski (OFK Mladenovac), Milivojević, Đurić, Branković, Jovičić, Pantić, Stojanović, Bulat (Kosmaj). Crveni karton : Milivojević (Kosmaj).

OFK Mladenovac: Marić, Stevanović, Blagojević, Stanković, Rajković, Kuzmić (od 46. Maksimovski), Tešić (od 71.Varagić), Janković (od 46. Krstić), Stojanović (od 89. Borikić), Milić i Matejić( od 84. Obradović).

Kosmaj: Milivojević, Đurić, Branković (od 88. Arsić), Jovičić, Antonijević, Marinković(od 46. Avemarija), Pantić, Stojanović, Jovanović, Paunović, Bulat.