Borčani odneli pobedu pogotkom sa Gazela: OFK Mladenovac -BSK 2:3 (0:2)

Posle dva uzastopna trijumfa  na početku nove prvenstvene sezone, Mladenovčani su doživeli dva poraza u nizu tako da su natočeno olako prosuli i u velikoj meri razočarali svoje simpatizere, posebno nakon nedeljnog  susreta sa zonašem iz Borče.

Mladenovac je u prvom delu susreta delovao nepovezano, bezidejno,  a ono što je posebno “bolo oči”, igra bez prevelike želje da se nametne agresivnost i protivnik dovede u podređeni položaj. Dok je većina na terenu kretanjem više podsećala na rekreativce nego one koji su u pogonu ligaškog fudbala, Borčani su delovali rastčano, konkretno i efikasno što najbolje govori činjenica da su postigli dva pogotka i imali nerealizovan jedanaesterac.

Nije se znalo u kojoj liniji OFK Mladenovca više škripi. Vezni red kao da nije postojao, napad je delovao izgubljen u vremenu i prostoru, odbrana sporija od staraca koji igraju domine u gerontološkom centru iznad Selters poljane… Krila BSK-a, Ivković i Jović kreirali su skoro sve napade i predstavljali enigmu za Mladenovčane. I jedan i drugi matirali su golmana Pešića. Prelić nije realizovao jedanaesterac jer je golman Mladenovca prozreo njegovu nameru, i uhvatio loptu upućenu sa kreča ka donjem desnom uglu.

U drugom poluvremenu, pre svega zahvaljujući igračima koji su ušli sa klupe igra je poprimila drugi ton , brzo je postignut pogodak a za egzekucoiju se potrudio rezervista Miloš Nikolić. Ređali su Mladenovčani prilike, preuzeli potpuno inicijativu i posed, a trud se isplatio nakon dosuđenog slobodnog udarca sa dvadesetak metara  i lukavog udarca Stojanovića sa mesta odakle je većina očekivala centaršut a ne efe zahvaljujući kojem je lopta završila u nebranjenom delu mreže.

I kad se očekivalo da Mladenovčani “dodaju gas” jer protivnički gol kao da je visio u vazduhu, usledila je neverica za pristalice domaćeg tima na tribinam. Defanzivac tima iz Borče, Siječo u nameri da sa tridesetak metara iskosa , uz samu atletsku stazu uputi centaršut, lobovao je nedovoljno skoncentrisanog golmana Pešića i postavio konačan rezultat susreta.

Domaći nisu iskoristili da materijalizuju ni brojčanu prednost jer je odlični arbitar Živančević u 76. minuta isključio zbog oštrog starta odbrambenog igrača Dalibora Jovanovića.

OFK MLADENOVAC – BSK 2:3 (0:2)

Gradski stadion: Selters. Gledalaca: 100. Sudija: Filip Živančević. Strelci: Nikolić u 48. i Stojanović u 69. minutu za OFK Mladenovac, a Ivković u 20. Jović 25 i Siječo u 81. minutu za BSK. Žuti kartoni: Pešić, Ivanković, Marković (OFK Mladenovac), Siječo, Jovanović, Bajić, Stojanović, Jović i Dimić (BSK). Crveni karton: Jovanović (BSK).

OFK Mladenovac: Pešić, Stevanović, Miletić (od 46. Ivanković ), Cvetković (od 46. Marković) , Rajković, Đorđević, Kostić (od 85. Stanković) , Maksimovski, Stojanović, Janković (od 46. Nikoilić), Matejić.

BSK: Stojić, Siječo, Đorđević (od 53. Dimić), Jovanović, Nešković, Bajić, Ivković, Gogič. Prelić (od 82. Skenderi), Stojanović, Jović (od 73. Radenković).

U 4. kolu postignuti su rezultati: Šušnjar 1977 -Umka 1:0, Balkan Mirjevo – Hajduk 3:0, Napredak -Crvena Zvezda (MML) 3:2, BSK 1926- Komgrap 1:3, Boleč -OFK Budućnost 0:3, Zuce 2019- Žarkovo 4:1, Kaluđerica – KFK Ravna Gora Barajevo 0:1.

Posle četiri odigrana kola u vođstvu je KFK Ravna Gora Barajevo sa 10 bodova.