Barajevo odnelo bodove sa Seltersa: OFK Mladenovac-Barajevo 0:1

Ono što su u prošlom kolu natočili ispod Kalemegdanske tvrđave, Mladenovčani su ovog popodneva  prosuli na Selters poljani.

Bodovi su otišli u Barajevo nakon jednog jedinog udarca u okvir gola, tačnije prvog  koji su gosti uputuli prema mreži Mladenovčana.

Igrao se 30 minut  kad je odlično po desnoj strani prodro Gligorijević,  uputio centaršut u srce šesnaesterca gde se štoperima Mladenovca iskrao  Vasić  koji je uputio neodbranjiv udarac.

Mladenovac je igrao rastrzano, fudbalski nepovezano i bez tačnog pasa. Ne može se prigovoriti za voljni momenat koji je postojao tokom celog susreta, ali opšti je utisak da je plaćena cena pokušaja visokog presinga na zadnju liniju Barajeva jer Mladenovčani  trenutno u svojim redovima nemaju brze igrače koji odgovaraju zahtevima  igre u oba pravca.

Imali su domaći inicijativu tokom celog drugog poluvremena, nekoliko dobrih proigravanja na rubu šesnaesterca, udarce prema golu ali ne u okvir da bi golmana Nešića  stavili na ozbiljnija iskušenja.

Nije prevelika mudrost isticanje kako je temelj  fudbalske igre borbenost, ali je za pobedu potrebna i još po koja komponenta. Gosti su za razliku od Mladenovčana to imali u završnici susreta ulaskom  u igru Nenada Purketa  Stojanović (rođen 1979) nekadašnjeg  fudbalera i golgetera  Crvene zvezde, Železnika, Mladosti iz Apatina , Leotara, Vojvodine , Genka… koji je svojom igrom bez lopte, ne previše vidljivim učinkom pokazao u čemu je razlika između vremešnih igrača koji su godinama igrali ozbiljne rangove takmičenja i onih koji to čine u nižerazrednom fudbalu.  Ako je za utehu oni mlađi i nadolazeći iz redova tima sa Seltersa mogli su danas da koliko toliko nauče šta je kretanje u praznom prostoru i odvlačenje protivnika u stranu ne bi li se sačuvao rezultat a zapretilo ako se ukaže i delić izgledne prilike. Jednostavnije rečeno-iskustvo nekadašnjeg superligaškog fudbalera i internacionalca.

Mladenovac je po drugi put u ovom prvenstvenom ciklusu izgubio od Barajeva i to je fudbalska stvarnost nekadašnjeg drugoligaša. Nastavak prvenstva može poslužiti za sazrevanje tima  i sagledavanje realnih pojedinačnih  mogućnosti. Pobediti možda i budućeg srpskoligaša na gostujućem terenu a izgubiti od tima koji za 90 minuta jednom pogodi okvir gola nije i ne sme biti pogubno, ali može koristiti u izvlačenju pouka.

Stadion : Selters. Gledalaca 200. Sudija: Nebojša Pantelić. Strelac : Vasić u 30 minutu za Barajevo. Žuti kartoni: Milić (OFK Mladenovac), Stevanović, Stakić i Mladenović (Barajevo).

OFK MLADENOVAC: Marić, Stevanović, Đorđević, Životić, Rajković, Ivanković (Obradović), Janković (Kuzmić), Krstić, Stojanović, Milić (Planić) i Matejić.

BARAJEVO: Nešić, Dardić, Šoškić, Stevanović (Matović)(Jokić), Stojanov, Stakić, Lutovac (Stojanović), Milošević, Gligorijević (Nikolić), Mladenović, Vasić.

U danas odigranim susretima Zonske lige Beograda: Šušnjar -Beograd 3:2 i Napredak – Kosmaj 3:1.