Zučani sačuvali mrežu na Seltersu: OFK Mladenovac – FK Zuce 2019 0:0

Golgeterski impotentni Mladenovčani i fudbalski dekadentni gosti iz podavalskog kraja demonstrirali su antipropagandu fudbala pred jedva stotinak gledalaca na Seltersu.

OFK Mladenovac nije dao prvenstveni gol u prethodnih 289 minuta, tako da je  pogodak Momčila Krstića postignut u duelu sa Hajdukom na Lionu  18. novembra prošle godine samo pokazatelj stvarnosti tima kojem očigledno da nedostaje kvalitet čak i  za bezbrižnog zonaša.

Kao i na prethodne dve utakmice u kojima su Mladenovčani ostali bez bodova ne može se reći da nije nedostajalo pojedinačne volje za boljim učinkom, ali ako u novinarskoj beležnici ostane zapisano da je lopta tokom celog susreta išla tri puta u okvir gola Zučana onda je potpuno jasno da timu nedostaje konkretnosti, smirenosti u završnici, dubine u pasu i pre svega individualnog nadahnuća kojim bi se zamaskirale sve timske pukotine.

Sve što je bilo vredno pažnje, to su diskutabilno poništen pogodak Krstića iz navodnog ofsajda u 34. minutu kad je napadač Mladenovčana iz gužve u šesnaestercu pogodio merežu golmana Jankovića, kao i detalj iz 37. minuta čiji su akteri bili Bulat koji je iz  blizine šutira pod prečku i jedinica Zuaca 2019 koja je odlično intervenisala.

Gostujući tim koji sa klupe predvodi Kuzman Babeu, nekadašnji prvotimac šampionskog tima Obilića, pokušavao je da zapreti iz kontranapada i prvi udarac u okvir gola golmana Đorđevića upućen je tek u 55. minutu. Mladenovčani su napadali stihijski, delovali nervozno zbog čestog i znalačkog dobijanja na vremenu koje su gosti sprovodili dužim ležanjem na terenu, ali u završnici susreta osetio se i pad koncentracije u zadnjoj liniji jer je Đorđević odlično intervenisao nakon dva precizna udaraca sa distance.

U poslednjih deset minuta kao da se „probudio“ Stojanović uputivši projektil sa dvadesetak metara ali je lopta na sreću gostiju fijuknula iznad prečke.

Lazarevački arbitar Lazar Milovanović u nadoknadi vremena (90+5) zbog negodovanja nakon nekoliko njegovih odluka pokazao je crveni karton Siniši Jankoviću,  treneru Mladenovčana.

Mladenovac će prenoćiti na desetom mestu posle nepotpunog 18.kola, ali navijači tima sa Seltersa još dugo će imati nemirne snove sve dok  nekadašnji drugoligaš bude hodao na ivici provalije.

OFK MLADENOVAC – ZUCE 12019 0:0

Stadion Selters: Gledalaca: 100. Sudija : Lazar Milovanovoć (Lazarevac) . Žuti kartoni: Bulat, Stojanović, Ivanović, Ivanković. S. Janković (OFK Mladenovac ), Rajković, Marković, Čolić (Zuce 1977). Crveni karton: Siniša Janković (OFK Mladenovac).

OFK Mladenovac: M. Đorđević, Bulat (od 73. Miletić), Stevanović,  Rajković, Planić (od 73. Ivanković),  V. Đorđević (od 83. S. Janković) , M. Janković (od 67.Jovanović) , Krstić, Stojanović, Maksimovski, Matejić.

FK Zuce 2019 : Marković, Rajković, Gligorijević, Ivanović, Šimšić (od 60. Milanović), Čolić, Vuković (od 90.Ranđelović), Tošković, Marković (od 67. Ranđelović), Marinković, Pavlović.

Odigrani su i susreti: BSK -OFK Budućnost 0:5, Balkan Mirijevo -KFK Ravna Gora Barajevo 0:1, Napredak –Umka 2:1 i BSK 1926 -Crvena Zvezda (MML) 4:0. U nedelju se sastaju Šušnjar 1977 – Žarkovo, FK Kaluđerica- Komgrap i Boleč -Hajduk.