Uspešan prvenstveni vikend Mladenovčana: Pobede odbojkaša, rukometaša i košarkaša (video)

Ne pamti se kad su poslednji put mladenovački klubovi u ekipnim sportovima tako bili efikasni kao što je bio slučaj proteklog vikenda. Seniorske selekcije dbojkaša, rukometaša  i košarkaša ostvarile su pobede u prvenstvenim utakmicam.

Vikend su trijumfalno započeli odbojkaši koji su u okviru 16. kola Prve lige Srbije slavili na “vrućem” leskovačkom parketu. Mladenovčani su savladali Dubočicu rezultatom 3:1, iako su prvi set izgubili ubedljivo 13:25. U nastavku susreta  delovali su furiozno što najbolje govore ishodi po setovima- 25:11, 25:20 i 25:19.

Posle jedanaestog prvenstvenog trijumfa Mladenovac se nalazi na drugom mestu sa 27 bodova, pet manje od lidera Borca iz Starčeva.

Prijatno iznenadjenje u nedelju napravili su rukometaši Mladenovca. U prvom kolu nastavka prvenstva Prve lige ”Beograd”, Mladenovčani iako su kao “fenjeraši” otišli na megdan petoplasiranom Voždovcu, to ih nije sputalo da zaigraju iznad svih očekivanja i slave ubedljivo rezultatom 35:26.

Bio je to tek drugi prvenstveni trijumf Mladenovca koji je nagovestio beg iz opasne zone. U narednom 13. kolu ugostiće tim Lazarevca koji se takođe bori za opstanak.

Za potpun trijumf mladenovačkih klubova, u nedelju uveče potrudili su se košarkaši koji su u plej ofu 1. Muške regionalne lig – Centar ugostili i savladali zemunsku Mladost Vebu rezultatom 77:62 (17:16, 20:16 ,21:19, 19:11).

Mladenovčani su u potpunosti imali kontrolu tokom celog susreta. Početkom treće četvrtine imali su blagi pad kad je Mladost, uspela da preokrene rezultat i povede sa tri poena razlike, ali onda je usledila čvršća igra u odbrani i brza tranzicija što je ponovo goste dovelo do rezultatskog zaostatka koji je rastao iz trenutka u trenutak tako da je utakmica završena sa petnaest poena razlike u korist mladenovačkog tima.