Sramota na Seltersu: OFK Mladenovac – Boleč 0:2 (0:1)

Kažu da je sramota jedan od skrivenih ljudskih osećaja . Nažalost, svakog  istinskog ljubitelja fudbala koji je prisustvovao utakmici 6. kola odigranoj na Seltersu između Mladenovca i  Boleča hteo on to priznati ili ne, „izgrizao“ je osećaj sramote , a nije zaobišao ni fudbalsku loptu koja je takođe pocrvenela  zbog svega onoga ušta se pretvoriio prvenstveni duel dva zonaša. Sramota na terenu, sramota pored klupa za rezervne igrače i sramota na tribinama. Ali, sramota i koja ključa unutar  svih nas koji još uvek  zaluđeno verujemo da je fudbal najbitnija sporedna stvar na svetu.

Mladenovac je ovog nedeljnog septembarskog jutra „platio samo jedan račun“ koji iznosi bolnih 0:2 od Boleča ,  a  ostali će tek doći na naplatu kad se sve otkuca, prebaci iz zapisnika sudije i delegata  koji su takođe u pojedinim momentima svojim ponašenjem doprineli  da se fudbalski duel pretvori u džibersko -gežovansku jurnjavu po terenu, slično onoj koja je „tradicionalni ukras“ pod šatorima na seoskim veseljima u rurarnim sredinama gde je agresivnost, psovka, hvatanje za gušu ili slično, zaštitni znak življenja i bitnosti. U prevodu – Kad nebitni požele da postanu bitni.

Umesto bitnih po igri, fudbalskom pristupu  koju krasi disciplina i posvećenost, pojedinci u plavo –belom dresu naterali su Milosava B. Vlajića,  doajena mladenovačkog sportskog novinarstva da glasno u prisustvu prijatelja na tribini prokomentariše:

• Gledam Mladenovac  punih 65. godina, ali veću sramotu nisam video kad je reč o ponašanju na terenu i pored terena. Znaju li ovi dečaci ko je sve nosio dres ovog kluba i kako se odnosilo prema protivniku i sudijama pa iako su sudije nanosile štetu a protivnik bio grub? -reče Milosav. B. Vlajić

Vlajićevo razmišljanje na najbolji način oslikava trenutno stanje u redovima mladenovačkog fudbalskog ligaša koji ulazi u stoleće postojanja. Nažalost  u  tom  fudbalskom sivilu svoje mesto zauzimaju i oni koje ćemo samo nazvati osobama X zbog kojih je susret prekidan u dva navrata, a po svemu sudeći i nastavak utakmice koja je trajala 116 minuta tek sledi nakon izveštaja delegata Vukmira Filipovića.

Umesto opisa igre u kojoj je Mladenovac krenuo agresivno na polju protivnika, dva puta zatresao mrežu, konkretno Momčilo Krstić, ali arbitar Petković na signalizaciju pomoćnika pogotke poništio zbog navodnog ofsajda i faula nad golmanom Cvitkovcem,  prelepim golom gostujućeg fudbalera Nikole Vasića koji je prodro po desnoj strani i sa ruba šesnaesterca loptu poslao u suprotni ugao golmana Pešića koji je paradom samo doprineo da utisak bude potpuniji kad je reč o radosti gostiju; u fokusu izveštaja su primitivizam i ono što ne bi trebalo da ima dodirnih tačaka sa sportom.

Gajili su Mladenovčani nadu da će se u drugom poluvremenu vratiti u rezultatski egal , a onda  dodati gas za preokret , međutim u igri bez pasa u zoni napada, delovali su kao da imaju okove što je protivnik po drugi put kaznio u 75 minutu kad je rezervista Stajković nakon  dobrog centaršuta sa leve strane neometano iz blizine pogodio nebranjeni deo mreže golmana Pešića.

Imali su napadači Mladenovca nekoliko izglednih prilika nakon prodora Veljka Đorđevića, ali Nikliću, Maksimovskom , Matejiću i Milovanoviću kao da je nedostajalo smirenosti u završnici akcija.

Nažalost u 90. minutu nakon nopreznog starta Radibratovića koji je sleđa na sredini terena oborio Milovanovića došlo je do opšteg haosa na terenu . Nije se znalo ko koga juri ili gura a epilog su dva isključenja igrača gostujućeg tima , Radibratovića i Šebeka, ali i Rajkovića koji je bio najagresivniji  kad je reč o domaćem timu.

Bio je to susret koji će sasvim sigurno doživeti svoje treće poluvreme u kojem će arbitrirati disciplinci FSB. Posle svega nameće se i pitanje – Ko to „buši“ Mladenovac iz unutrašnjih redova? Kome to smeta želja nove uprave da okupi što više sponzora i klub stane na zdrave noge? Smeta li možda nekome i to što je opština pomogla u izmirivanju dugova? Smeta li i nekoj X osobi što se još uvek u fudbalskim , pa i političkim krugovima spominje i novac od transfera Alekse Terzića koji je nažalost „odlepršao“ ?

Kako stvari stije, izgleda posle poraza od Boleča da igra tek počinje.

OFK MLADENOVAC – BOLEČ 0:2 (0:1)

Stadion: selters. Gledalaca : 150. Sudija: Petar Peković. Strelci: Vasić u 26. i Stajković u 45.minutu. Žuti kartoni: Stevanović i Milovanović (OFK MLadenovac), Petković, Jovanović, Vasić, Stevanović, Šebek (Boleč). Crveni kartoni: Rajković u 90. minutu (OFK Mladenvac ) i u 90. minutu Šebek i Radibratović (Boleč)

OFK Mladenovac: Pešić, Srevanović, Riznić (od 68. Marković) , Rajković (od 46. Milovanović) , Planić, Đorđević, Kostić, Krstić, Maksimovski (od 90.Maksimovski), Matejić, Nikolić.

Boleč: Cvitkovac, Jeftić, Petković, Ramić (od 70. Šebek), Vujetić, Vasić, Ašanin (od 62. Radibratović) , Jovanović (od 86. Despotović), Stojsavljević, Stevanović, Ranđelović (od 62. Ranđelović) .