Pobeda Mladenovčana: OFK Mladenovac -FK Žarkovo 1:0 (1:0)

U utakmici 18. kolu Beogradske zone, OFK Mladenovac ostvario je i drugu prvenstvenu pobedu u prolećnom delu prvenstva.

Mladenovčani su na Seltersu savladali tim iz Makiške šume rezultatom 1:0 i tako ukinjižili osmi prvenstveni trijumf. Strelac pobedeonosnog pogotka bio je kapiten Darko Matejić nakon odličnog skoka i udarca glavom u 8. minutu susreta . Egzekucija je usledila nakon odličnog centaršuta Stevanovića , tako da je to bio njegov deseti pogodak u aktuelnom prvenstvenom ciklusu.

Utakmica je protekla u otvorenoj igri u kojoj su i jedni i drugi propustili nekoliko izglednih prilika za pogodak. Ako bi „vagali“ može se reći da su gosti imali izglednije šanse, ali su Mladenovačani sačuvali tri boda zahvaljujući golmanu Mariću koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Stadion Selters. Gledalaca 150. Sudija: Strelac: Matejić u 8.minutu. Žuti kartoni: Marić, Stevanović, Krstić (OFK Mladenovac), a Dragojlović, Stojanović, Nešović, Vučeljić i Pejović (FK Žarkovo).

OFK MLADENOVAC: Marić, Stevanović, Đorđević, Životić, Rajković, Milić, Janković (od 90. Ivanković), Krstić (od 90. Planić), Stojanović, Maksimovski (od 60. Obradović) i Matejić.

FK ŽARKOVO: Marković, Dragojlović, Lazić, Obradović, Pavlović (od 72. Ilić), Stojanović, Ačanski (od 72. Radoičić), Nešović (od 90. Gluščević), Prošić (od 60. Prošić), Živković i Vučeljić (od 72. Đurić).

U subotnjim duelima odigrani su mečevi Napredak -Leštane 0:0 i Šušnjar -Zuce 2:1.

Posle nepotpunog 18 .kola Mladenovčani se nalaze na šestom mestu sa 30 bodova , dok je Žarkovo i dalje četvrtoplasirani tim zonskog fudbalskog karavana sa 34 boda.