Pobeda kao putokaz za osvajanje bodova:  OFK Mladenovac – Komgrap 2:0

Pobeda kao putokaz za osvajanje bodova: OFK Mladenovac – Komgrap 2:0

U utakmici za koju bi se moglo reći da spada u one koje u završnici prvenstva određuju dalju sudbinu ligaša, Mladenovčani su u subotnjem predvečerju na Seltersu osvijili bodove i verovatno četiri kola pre kraja prvenstva izbegli strepnju kad je u pitanju opstanak.

Gostujući Komgrap od prvog sudijskog zvižduka lazarevačkog arbitra Martina Radojevića, pokazao je jasno opredeljenje jer se krenulo“ spuštenog garda“ prema golu Marka Đorđevića,  čuvara mreže Mladenovačana koji je u 18. minutu skinuo „zicer“ napadaču gostujućeg tima koji je iz neposredne blizine šutirao u desnji donji ugao, ali je golman Mladenovčana postao glavni krivac za „gašenje momentuma“ trenutno četvrtoplasiranog tima Zonske lige Beograda.

Stekao se utisak da su Mladenovčani tokom celog prvog poluvremena pokušavali da pronađu sami sebe na travnjaku Selters poljane, ali u igri gde su ispoljili visok stepen požrtvovanosti nedostajala je konkretnost, precizan pas i udarac u okvir gola.

Mladenovac je prvi put zapretio u 55. minutu kad je posle izvedenog kornera sa desne strane,  štoper Rajković  sve nadvisio, uputio udarac glavom pod prečku, ali po ugledu na svog oca, nekadašnjeg  legendarnog vaterpolo reprezentativca, Denisa , odlično  je intervenisao David Šefik, „jedinica“ Komgrapa.

Mogli su Mladenovčani doći do vođstva u 68. minutu nakon situacije u kojoj je Stojanoviću nedostajalo koncentracije da svoju požrtvovanost nagradi pogotkom jer se nakon gužve na liniji šesnaesterca izborio da oduzme loptu protivničkom igraču, izbije sam ispred Šefika, ali i dozvoli golmanu gostiju da se istakne jer je šutirao pravo u njega.

Na radost se čekalo sve do 71. minuta kad je Stojanović sa dvadesetak metara po sredini gola izveo slobodan udarac tako što je prebacio živi zid, loptu koja je poletela u desni gornji ugao Šefik je paradom odbio do stative ali na njegovu nesreću ona se odbila do jednog od najboljih pojedinaca na utakimici, Momčila Krstića koji je pogodio nebranjeni deo mreže.

Vođstvo kao da je osokolilo Mladenovčane koji su u potpunosti kontrolisali igru, mogli samo nekoliko minuta kasnije i da udvostruče prednost ali je u 83. minutu  lopta nakon snažnog udarca Veljka Đorđevića pogodila prečku i koliko toliko produžila nadu gostima da u nastavku susreta stignu do izjednačenja.

Ali kao i na prethodnoj utakmici odigranoj u Kaluđerici, trenerski tandem Janković- Brkić pogodio je sa izmenama. Trio Bulat, Sokolović i Stevan Janković unosi je pometnju zadnjoj liniji protivničkog tima, a nagrada za disciplinovanu igru stigla je u prvom minutu nadoknade nakon odlične asistencije Sokolovića, koji je uposlio sedamnaestogodišnjeg Stevana Jankovića, a sasvim sigurno nova nada mladenovačkog fudbala u  maniru svojstvenom iskusnim golgeterima rutinski poslao loptu pored nemoćnog golmana Komgrapa.

Ono što treba istaći, to je da fudbal u gradu pod Kosmajem više ne budi interesovanje kao nekad jer je današnji susret ispratilo jedva sto posmatrača. Tkođe treba izdvojiti  i dve diskutabilne sudijske odluke jer su najpre gosti u prvom poluvremenu tražili jedanaesterac nakon kontakta kapitena Matejića i jednog protivničkog igrača, ali  i Mladenovčani su u drugom delu susreta protestovali kad je Krstić u padu šutirao glavom ali je u nepsrednoj blizini peterca lopta pogodila u ruku defanzivca Komgrapa.

Sve u svemu, Mldenovac je zasluženo osvojio bodove na devetoj utakmici u nizu i zacementirao se na sredini tabele, prvenstva u kojem više niko ne zna tačan broj onih poslednjeplasiranih timova  koji će se preseliti u niži rang.

OFK MLADENOVAC – KOMGRAP 2:0 (0:0)

Stadion: Selters. Gledalaca : 100. Sudija: Martin Radivojević (Lazarevac). Strelci: Krstić u 71. i S. Janković u 90+1. Žuti kartoni: Marković, M. Janković, D. Jovanović. Trener, Brkić (OFK Mladenovac). a Igrutinović i  Janković (Komgrap).

OFK MLADENOVAC: M. Đorđević, Stevanović, Marković (od 46. Bulat), Rajković, Planić, V. Đorđević, M. Janković (od 61. D. Janković), Krstić (od 81. Sokolović), Stojanović, Maksimovski (od 81. S. Janković), Matejić.

KOMGRAP: Šefik, Aleksić, Stevanović, Igrutinović, Daković, Ninić, Rakić, Vujović (od 75. Drobnjak), Stupar (od 64. Mladenović), Štulić (od 64. Davidović), Janković (od 64. Stevanović).

Današnji rezultati: Zuce 2019- BSK 2:0, Šušnjar 1977 – Boleč 3:0, Napredak – Balkan Mirijevo 1:1, BSK 1926- Kaluđerica 6:1.