Mledenovčani ispratili Hajduk sa Liona u niži rang: OFK Mladenovac – Hajduk 5:0

Mladenovčani su ispunili primarni ovosezonski  cilj sačuvavši ligaški status u Zonskoj ligi Beograda. U poslednjem kolu odigranom na Seltersu sa davno prežaljenim Hajdukom,  sve sumnje oko pobednika bile su odgonetnute nakon prvog poluvremena kad je  na semoforu stajalo ispisano 5:0, što  se kasnije ispostavilo i konačnim ishodom.

Gosti su na Seltes stigli sa dvanaest igrača i već pre prvog sudijskog zvižduka Nebojše Pantelića, mogao se i naslutiti razvoj situacije na terenu i da će domaćin opravdati ulogu favorita. Bilo je neophodno osvojiti bod i kao sedmoplasirani tim obezbediti direktno učešće i u narednoj sezoni Zonske lige Beograda, jer je odluka o skraćenju lige, ispadanje Kolubare iz Prve lige Srbije „ispisalo“ čudan fudbalski scenario po kojem će osmoplasirane Zuce 2019 kroz baraž meć sa predstavnikom Prve beogradske lige morati da potraže put do nove zonaške sezone.

Mladenovčani su upisali „petardu“, dok su fudbaleri sa beogradskog Liona igrali nepovezano, bezvoljno i dosta bledo. Zonaš iz grada pod Kosmajem započeo je susret silovito i svih pet golova postigao je u prvom poluvremenu.
Još se malobrojni gledaoci nisu smestili na tribinu, a Vojislav Stojanović se upisao u listu strelaca. Preciznim šutem sa deset metara zatresao je mrežu nemoćnog Nikolića.  Nemanja Sokolović je u šestom minutu nadmudrio čuvara i iskosa pogodio desni ugao gola. Osam minuta kasnije, Mladen Janković je uputio jak udarac, čuvar gola Hajduka je odbio loptu, na koju je natrčao Sokolović i smestio je iza gol linije – 3:0.
Stojanović je u 17. minutu proigrao Maksimovskog kome nije bilo teško da pogodi cilj. Kada se sudija Pantelić spremao da označi kraj prvog dela igre, M.J anković je odigrao pas sa Stojanovićem, a najbolji igrač na terenu lako je matirao protivničkog golmana.
Trenerski tandem domaćina Janković – Brkić poslao je na teren petoricu mladića sa klupe starih od 17 do 19 godina koje je publika burno pozdravila. Talentovani „kvintet“ prikazao je u vremenu od 45 minuta dopadljiv fudbal sa smišljenim akcijama. Nedostajali su im samo golovi

Tokom narednog perioda biće vremene za analize i pravljenje planova, ali stiče se utisak da ako sačuvaju kostur tima Mladenovčani bi u narednoj sezoni mogli da „podignu lestvicu“ i ostvare povoljnoji rezultat, odnosno uključe se u borbu za srpskoligaški rang.

Vreme će pokazati !

OFK MLADENOVAC – HAJDUK 5:0 (5:0)

Stadion Selters. Gledalaca: 50. Sudija: Nebojša Pantelić (Beograd). Strelci: Stojanović u 4. i 45, Sokolović u 5. i 14. i Maksimovski u 17. minutu. Žuti karton: Stijović (Hajduk).

OFK MLADENOVAC: M.Đorđević, Stevanović, Marković (od 46. Makić), Bulat (od 46. Miletić), Planić (od 46. Jovanović), V.Đorđević, M.Janković, Sokolović, Stojanović (od 46. S.Janković), Maksimovski (od 46. Ivanković), Matejić.

HAJDUK (Beograd): Nikolić, Šetka, Marinković, Rebić, Jovanović, Vignjević, Gajić, Marković, Stijović, Gavrilović, Stanković.

Rezultati poslednjeg 30.kola: Komgrap – BSK 3:0, , Zuce 2019- BSK 1926 2:1, OFK Žarkovo – Kaluđerica 7:1, KFK Ravna Gora Barajevo – Budućnost 3:7, Šušnjar 1977 – Napredak 2:0, Crvena Zvezda (MML) – Boleč 6:3, Umka – Balkan Mirijevo  4:1.