Mladenovčani ubedljivi: OFK Mladenovac -Napredak 6:1

Još jednom su Mladenovčani u aktuelnom takmičarskom ciklusu izgledali na svom terenu poput kaznene ekspedicije. Sudbinu Kaluđerice koja je u 10. kolu sa Seltersa ispraćena tako što joj je natovareno pola tuceta (6:0) , doživeo je i medoševački Napredak koji je danas poražen rezultatom 6:1.

Novinarska beležnica bila bi premala da se u nju upišu svi zanimljivi detalji izuzetno sadržajne fudbalske predstave koju su režirali Mladenovčani tako što su od prvog sudijskog zvižduka delovali motivisano, opsedajući gol protivnika.

Kad je u 18. minutu Krstić pogodio mrežu gostiju nakon odličnog prodora Maksimovskog , malo je ko verovao da će Mladenovac krenuti još ofanzivnije ne bi li se upotpunosti dotukao protivnik . Ređali su se napadi kao na filmskoj traci, majmlađi prvotimac Mladen Janković pogodio je stativu , zatim imao i „zicer“ tako što je petom u petercu pokušao da savlada golmana Ristića… Gol kao da je visio u vazduhu, ali i Napredak nije bio „bez municije“ jer je u 37. minutu imao kolosalnu priliku kad je napravio grešku štoper Mladenovčana Marković, iza čijih leđa se iskrao napadač gostiju Stojanović, izašao sam ispred Stoisavljevića koji je odlično intervenisao i još jednom nakon briljantne partije u Barajevu pokazao da predstavlja veliko pojačanje.

Minut pre odlaska na odmor, „žila kucavica“ i velika radilica Mladenovčana, David Stevanović u prodoru svojstvenom sebi prodro je po desnoj strani, uposlio veoma agilnog Đorđevića koji je preciznim udarcem iz šesnaesterca pogodio levi donji ugao Medoševčana.

U drugom delu susreta iako su imali inicijativu, nekoliko udaraca prema golu jedna izgubljena lopta na sredini terena kad je Kostić imao i boljih rešenja kažnjena je primljenim pogotkom a strelac je bio Džiknić u 49 minutu.

To nije deprimiralo i unelo nervozu izabranicima Siniše Jankovića, već kao da ih je još više uzdiglo tako da je deset minuta kasnije Miloš Nikolić uputio sjajan centaršut sa leve strane, a Krstić se samo poklonio i po drugi put se upisao u strelce.

Za potpuni debakl Napretka potrudili su se u završnici susreta dvostruki strelac Kostić, kao i hitronogi dvojac Janković-Đorđević.

OFK Mladenovac tek sada nakon dva vezana trijumfa, prošlog vikenda u Barajevu i danas na Seltersu može da žali za olako izgubljenim bodovima na nekim od prethodnih utakmica jer bi u suprotnom bio u vrhu tabele.

Bila je ovo poslednja jesenja utakmica na Seltersu jer se sledećeg vikenda igra poslednje kolo prvog dela prvenstva Zonske lige Beograda u kojem Mladenovčani gostuju poslednjeplasiranom Hajduku na Lionu.

OFK MLADENOVAC – NAPREDAK 6:1 (2:0)

Stadion: Selters. Gledalaca 50. Sudija: Pantelić. Strelci: Krstić u 18. i 55, Đorđević u 44, Kostić u 53. i 86 i Janković u 78. minutu za Ofk Mladenovac, a Džiknić u 49. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Marković, Krstić (OFK Mladenovac), a Matić, Pantović i Marinković (Napredak).

OFK Mladenovac : Stoisavljević, Stevanović, Miletić (od 69. Riznić) , Marković (od 89. Živković), Nikolić, Đorđević, Janković (od 79. Planić), Krstić (od 79. Ivanković), Kostić, Maksimovski (od 69. Stojanović), Matejić.

Napredak: Roksić, B. Mitrović, Marković, Terzić (od 66. Martinović), Matić, Pantović, Marinković (od 66. V. Mitrović), Stojanović, Džiknić, Beljić, Stojković.

U subotu su odigrane i utakmice : Ravna Gora Barajevo – Hajduk 3:2, Šušnjar 1977 – BSK 1926 3:1. A u nedelju su na programu mečevi: OFK Žarkovo -Balkan Mirijevo, Komgrap -OFK Budućnost, Crvena Zvezda (MML) -BSK , FK Zuce 2019- Kaluđerica i Umka -Boleč.