Prva beogradska liga: Vinča pokleka u Velikoj Krsni, poraz Jagnjilaca i kartonijada na Jasiku, novi poraz Omladinca

Nedeljno popodne na terenima Prve beogradske lige u kojoj se takmiče mladenovački predstavnici donelo je dosta fudbalske  neizvesnosti ali i varničenja  jer je pored pogodaka, preokreta obilovalo i kartonima.

Derbi susret odigrano na jagnjilskom Jasiku između Šumadije 1962 i Vrčina završena je pobedom gostiju 2:1 iako su Jagnjilci došli u vođstvo u 15. minutu golom Uroša Mišića. Dvostruki strelac za Vrčin bio je Krantić koji je u 23. minutu izjednačio, a onda tri minuta pre odlaska na odmor postigao i drugi pogodak što se ispostavilo i pobedonosni.

Koliko je utakmica bila puna naboja govori podatak da je arbitar Vićentijević pokazao čak devet žutih kartona, pet domaćim i četiri gostujućim fudbalerima, da je u 12. minutu isključio Marka Žujevića, trenera Jagnjilaca i u poslednjem minutu susreta Marka Janićijevića.

Vrčin je nakon ove pobede ostao u trci za vodećom Vinčom koja je poražena u Krsni gde je domaći tim pokazao da poseduje kvalitet i uključio se u ravnopravnu borbu za sam vrh nakon pobede od 3:1. Strelci za Kršljane bili su Miladinović, Arsić i Petrović, dok je strelac za Vinču bio Stojković.

Rajkovački Omladinac doživeo je poraz na svom terenu od Malog Požarevca iako je poveo u sedamnaestom minutu.  Gosti su slavili rezultatom 4:2 golovima Tomovića (2), Kretića i Nestorovića dok su strelci za Omladinac bili Jović i Matić.

Ovog vikenda Rabrovac je bio slobodan. Sastali su se i Dunavac –OFK Mladost 5:2, Hajduk –FSU Zaklopača 0:5.