Pobeda rukometaša Mladenovca: RK Mladenovac -RK Lazarevac 34:24 (video)

Rukometaši Mladenovca ostvarili su drugi uzastopni trijumf. Nakon prošlonedeljne pobede na gostujućem parketu u duelu sa timom Sportskog centra Voždovac (26:35), večeras je u drugom kolu nastavka prvenstva Prve lige Beograda, u SC „Ljubomir Ivanović Grdža“ savladan Lazarevac rezultatom 14:24 (19:18).

Iako je tokom prvog poluvremena viđena rezultatska klackalica, Lazarevčani u nekoliko navrata imali dva gola prednosti, domaćin je ipak uspevao da preokrene rezultat i ode na odmor sa golom prednosti.

U nastavku susreta kao da su se „sklopile sve kockice“ tako da je u redovima Mladenovca sve funkcionisalo besprekorno što je rezultiralo visokom pobedom i osvajanjem novih bodova u duelu sa direktnim konkurentom koji se bori za opstanak.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Nikola Zeljic sa deset pogodaka, ali utisak je da su prevagu na parketu i bitan faktor na uspostavljanju samopouzdanja ekipi donele intervencije Nikole Backovića koji je bio nepremostiva prepreka za Lazarevčane u drugom poluvremenu kad se rezultat lomio.

Po odluci žirija za najboljeg igrača utakmice proglašen je Jovan Damnjanović koji je postigao šest pogodaka.

U narednom 14.kolu Mladenovčani gostuju Crvenoj zvezdi 2.

Pratioci portala Mladenovac Uživo na našem jutjub kanalu bili su u mogućnosti da prate direktan prenos.