Pobeda Mladenovčana u Železniku: Umka -OFK Mladenovac 1:2 (0:2)

Nakon turbolentne nedelje koju su obeležili poraz na svom stadionu u 6. kolu od Boleča (0:2), ostavka predsednika Stefana Srećkovića i odluka disciplinskih organa FSB da se klub zbog loše organizacije pomenutog susreta kazni sa dve utakmice zabrane prisustva publike na Seltersu, kao i novčano 25 hiljada dinara, usledila je i ona lepša strana zonaškog bitisanja.

Mladenovčani su u na stadionu u Železniku savladali Umku rezultatom 2:1, što je možda nagoveštaj boljih dana i povratka na pobednički kolosek. Domaćin je „nokautiran“ za samo dva minuta, jer su prvo Kostić u 35. i Maksimovski u 37. minutu savladali golmana Uzelca tako da se na poluvreme otišlo sa dva gola prednosti. Nadu domaćem timu da se izbegne poraz doneo je Vujetić u 73. minutu, ali pre svega disciplinovanom i požrtvovanom igrom Mladenovčani su sačuvali vođstvo koje je doprinelo da se poravi bodovni saldo, uhvati priključak za timovima iz gornjeg dela tabele.

Mladenovac se nakon 7. kola nalazi osmom mestu sa deset bodova i u narednom prvenstvenom kolu dočekuje jedanaestoplasirani Balkan Mirjevo. Pre tog susreta kao uvertira za prvenstveni meč sledi i utakmica 1. kola KUP-a FSS na teritoriji FSB, koje se igra u sredu 27.09.2023.godine u 15 časova  kad će tim sa Seltersa gostovati Šušnjaru 1977.

UMKA – OFK MLADENOVAC 1:2 (0:2)

Stadion: FK Železnika. Gledalaca 100. Sudija : Veljko Vulović. Strelci : Vujetić u 73. za Umku. a Kostić u 35. i Maksimovski 37.minutu za Mladenovac. Žuti kartoni: Vujetić i Kuljić (Umka), a Miletić, Marković, Nikolić, Đorđević, Milovanović i Riznić (Mladenovac).

UMKA: Uzelac, Vujetić, Vesić, Pajović (od 46. Stanković), Simonović, Kuljić (od 46 .Pešić), Savić (od 75. Nikolić), Stojanović, Cakić, Milutinović, Trninić (od 52. Aleksić).

OFK MLADENOVAC: Ristović, Stevanović, Miletić (od 70. Riznić), Marković (od 82.Planić), Nikolić (od 76. Stanković). Đorđević, Kostić, Krstić, Maksimovski (od 70. Stojanović), Milovanović, Matejić.

U 7.kolu postignuti su i sledeći rezultati: KFK Ravna Gora Barajevo -Šušnjar 1:3, BSK – FK Kaluđerica 2:0, Hajduk -Napredak 0:2, Komgrap -Zuce 2019 3:0, OFK Budućnost -BSK 1926 0:2, Crvena zvezda (MML) -Žarkovo 1:2 i Boleć -Balkan Mirjevo 0:0.

U vođstvu je Komgrap sa 18 bodova, dok je na drugom mestu KFK Ravna Gora Barajevo sa 14 bodova.