Odbojka: Mladenovčani slavili u Velikom Gradištu

Za samo nedelju dana Mladenovčani su dva puta pokazali umeće hoda nad ivicom provalije. Izgubljen meč poput onog sa timom Topličanina iz Prokuplja i ovog puta su pretvorili u pobedu na gostujućem parketu.

Savladan je VGSK rezultatom 3:2 iako je delovalo da će domaćin lako stići do bodova imajući u vidu da je u prva dva seta bio superioran jer je na semaforu pisalo 25:16 i 25:21. Mladenovčani su nagovestili buđenje u trećem setu koji su dobili 25:23, a onda u četvrtom pokazali najviši nivo sportskog karaktera jer su zaigrali još motivisanije i posle 25:19 susret usmerili ka petom odlučujućem gde su nakon prave drame izvojevali 17:15 i tako upsali drugi prvenstveni trijumf u Prvoj ligi Srbije.

Rezultati 6. kola Prve lige Srbije: Dunav Volley -Topličanin 2:3, Železničar -Klek Srbijašume 0:3, Smederevo Carina – Spartak (Ljig) 2:3, Kosovska Mitrovica – Novi Sad 0:3, Dubočica – Novi Pazar 3:1.

Mladenovčani u 7. kolu dočekuju beogradski Železničar.