Mladenovčani sutra na Seltersu dočekuju tradicionalno najneugodnijeg protivnika

Kao grom iz vedrog neba odjeknula je jučerašnja odluka disciplinskih organa FSB na čelu sa disciplinskim sudijom Vukom Blečićem da se medoševački Napredak i Balkan Mirijevo diskvalifikuju iz Zonske lige Beograda.

Do pravosnažnosti odluke izrečena je mera suspenzije, zabrana odigravanja svih utakmica seniorskih timova. Ovi timovi su platili cenu nepoštovanja odredbi koje se odnose na obavezu da svi zonaši u mlađim kategorijama imaju najmanje dve selekcije u redovnom takmičenju.

U senci odluke o diskvalifikaciji  Napretka i Balkan Mirijeva sutra je na programu vanredno kolo u kojem će OFK Mladenovac ugostiti Crvenu Zvezdu iz Malog Mokrog Luga. Mokrolužanima se iznenada ukazala prilika da se mogu uključiti u borbu za opstanak tako da na Selters stižu osokoljeni nakon saznanja da  liga od danas broji 14 klubova.

Mladenovčani imaju razlog za oprez, a na to ih upozorava istorija duela sa sutrašnjim rivalom. Na poslednjih sedam prvenstvenih utakmica OFK Mladenovac je ostvario samo jednu pobedu i to u jesen 2019.  godine kad je u 88. minutu pogotkom rezerviste Tihomira Popovića  slavio rezultatom 1:0. BIla je to sezona u kojoj nije odigran prolećni deo zbog pandemije korona virusa, a njoj je prethodila po tim sa Seltersa „crna serija“ međusobnih duela (1:1, 0:1, 0:1. 0:1. 2:3, 1:2).

Mladenovčani nemaju preveliki izbor kao i većina klubova u završnici sezone. Jedino pobeda vodi ka glavnom cilju, očuvanju ligaškog statusa iako se trenutno nalaze na sedmom mestu sa 36 bodova.

Utakmica ima i humanitarni znacaj. Ceo prihod od kupljenih ulaznica biće uplaćen za lečenje male Ljubice Damnjanović.

Utakmica na Seltersu između OFK Mladenovca i Crvene Zvezde (MML) počinje u 16 sati 30 minuta.  Sutra su na programu i dueli Umka – Komgrap, Zuce -Hajduk, Šupnjar 1977- Budućnost, OFK Žarkovo – Ravna Gora Barajevo, dok se susret BSK – Boleč igra u četvrtak.