Mladenovčani slavili u Barajevu: KFK Ravna Gora Barajevo – OFK Mladenovac 0:2 (0:1)

Posle dva vezana poraza i kad se stekao utisak da podsećaju na grogiranog boksera, Mladenovčani su uspeli da se izdignu iznad krize igre i rezultata tako što su osvojili bodove tamo gde bi i najhrabriji prognozeri bili rezervisani kad je reč o davanju prednosti  gostujućem timu.

OFK Mladenovac je prikazao možda i najbolju ovosezonsku igru jer je slavio na vrućem terenu u duelu sa Ravnom Gorom Barajevom, dojučerašnjim liderom prvensta Zonske lige Beograda.

Reklo bi se da se iz padobrana videlo kako utegnuto deluju linije Mladenovčana na terenu jer domćin nikako nije uspevao da uspostavi pas igru dok je fudbalska družina sa Seltersa delovala kompaktno što je materijalizovala već u desetom minutu susreta nakon odlično izvedenog kornera sa desne strane kad je jedan od najboljih pojedinaca na terenu, Veljko Đorđević uputio centaršut , a Miloš Nikolić nadvisio sve igrače kod prve stative i neodbranjivim  udarcem loptu poslao pod prečku.

Od tog momenta domaći tim delovao je do kraja prvog dela susreta rastrzano i nepovezano upadajući u zamke odbrane Mladenovčana kojom je gospodario kapiten Darko Matejić uz odličnu sinhronizaciju sa golmanom Stoisavljevićem koji je ulivao sigurnost pre svega u vazdušnim intervencijma i brzim upošljavanjem saigrača što je predstavljalo začetak kontri iz kojih su Mladenovčani često pretili.

U drugom poluvremenu Mladenovčani su mogli da dupliraju prednost nakon kornera i udarca glavom Markovića ali je lopta pogodila stativu. Kao što im je odmogla stativa tako im je desetak minuta kasnije pomogla prečka koju je pogodio  Mešanović, napadač tima iz Barajeva iako se stekao utisak da je bio u nedozvoljenom položaju.

Pobednik je definitivno odlučen u 82.minutu nakon fudbalske kontre retko viđene i na srpskim superligaškim terenima. Sve se zbilo kad je domaćin preuzeo terensku inicijativu, pokušavao da izjednači opsadom gola Mladenovčana, međutim sa ivice šesnaesterca ispred Stoisavljevića kontru je povukao Stevanović,  sjajno proigrao Đorđevića, a ovaj loptu prosledio do Milovanovića koji je takođe bio deo tog trkačkog trojca ali sa ulogom egzekutora.

Posle današnje pobede u Barajevu, reklo bi se da Mladenovčani tek sada mogu da žale za olako prosutim bodovima pre svega u pojedinim duelima na Seltersu jer igrom i pristupom kakav je bio na subotnjem duelu zaslužuju mesto u samom vrhu aktuelnog zonaškog prvenstva.

KFK Ravna Gora Barajevo -OFK Mladenovac

Stadion u Barajevu. Gledalaca: 100. Sudija: Pavlović (Lazarevac). Strelci: Nikolić u 10. i Milovanović u 82. minutu. Žuti kartoni: Ristić, Nikolić, Mladenović, Mešanović, Jovanović (KFK Ravna Gora Barajevo), Miletić, Nikolić, Milovanović (OFK Mladenovac).

KFK RAVNA GORA BARAJEVO: Nešić, Dardić (od 46. Šoškić), Ristić(od 46. Jovanović) , Stojanov. Stakić, Nikolić, Milošević (od 61. Petrović), Vasić, Lazović (od 61. Stevanović), Mladenović, Mešanović.

OFK Mladenovac: Stoisavljević, Stevanović, Miletić (od 53. Ivanković) , Marković, Nikolić (od 90. Riznić), Đorđević (od 90. Planić), Janković, Krstić (od 56. Maksimovski), Kostić, Milovanović, Matejić.

U subotnjim duelima 13. kola postignuti su i rezultati: BSK -Umka 1:1, Hajduk -Komgrap 1:1, Balkan Mirijevo – FK Zuce 2019 3:0.

U nedelje se sastaju: OFK Budućnost – Crvena Zvezda (MML), FK Kaluđerica -Šušnjar 1977, Boleč -OFK Žarkovo i BSK 1926- Napredak