Mladenovačanima bod u Lisoviću: Rušanj – OFK Mladenovac 2:2

Mladenovčani nisu „nagazili na minu“ u Lisoviću gde Rušanj ima ulogu domaćina u ovosezonskom prvenstvu Beogradke zone.

Razvojem situacije na terenu moglo bi se konstatovati da i jedni i drugi mogu biti zadovoljni remijem jer su se u egal vratili iz minusa. Najpre Mladenovčani čija je odbrana „matirana“ u  35. minutu kad je doskorašnji kapiten tima sa Seltersa Darko Matejić, na način svojstven sebi odlično regovao posle dobro izvedenog kornera još jednog bivšeg mladenovačkog nosioca igre,  Vladimira Milića. Kažnjena je spora intervencija defanyivaca Mladenovca, tako da je Matejić preciznim udarcem glavom savladao  Đorđevića.

Iako je OFK Mladenovac od početka susreta imao terensku inicijativu, loptu više u posedu, posle šokantno primljenog pogotka usledilo je suočavanje sa negativnim rezultatom i pokušaj da se postigne izjednačujući pogodak što je usledilo osam minuta kasnije kad je Maksimovski bio najprisebniji nakon odbitka i loptu poslao u mrežu nemoćnog golmana Jeftića.

U drugom poluvremenu, vezni red Mladenovca uspostavio je pas igru zahvaljujući Urošu Damnjanoviću koji je u 53 minutu idealno uposlio Krstića a ovaj bio smiren u završnici akcije za vođstvo od 2:1.

Domaći tim se nije predavao, trio Milić- Kostić – Ugrica kreirao je akciju, a za  egzekuciju u 76.minutu  porudio se Tadić, što će se na kraju ispostaviti i konačnim ishodom susreta.

RUŠANJ – OFK MLADENOVAC  2:2 (1:1)

Teren u Lisoviću. Gledalaca 150. Sudija : Radivojević (Lazarevac). Strelci: Matejić u 35. i Tadić u 76. za Rušanj, a Maksimovski u 43. i Krstić u 59.minutu za OFK Mladenovac. Žuti kartoni: Tadić, Radenković, Životić i Đušić (Rušanj), a Đurić na klupi, Stojanović i Marković (OFK Mladenovac).

RUŠANJ: Jevtić, Gomirac, Radenković, Vojinović, Đušić, Životić (od 70.Ivković), Milić, Tadić, Ugrica, Matejić, Jrvremović.

OFK MLADENOVAC: M. Đorđević, Stevanović, Marković (od 78. Rajković),  Savić, V. Đorđević (od 78. Jakovljević), Maksimovski (od 57. M.Janković), S.Janković (od 46. Damnjanović), Bulat, Blažić (od 30. Jovanović), Stojanović, Krstić.

U subotu odigrano: Sinđelić – Komgrap 0:1, BSK 1926- Zuce 1:0, Budućnost – Bežanija 1:2. Danas se sastaju: Vrčin – Rad, Umka – PKB. Torlak je slobodan.

U vođstvu su PKB, OFK Mladenovac i Torlak sa 20 bodova.