Golovima Krstića i Stojanovića Mladenovčani savladali Komgrap rezultatom 2:1

U prvom kolu Beogradske zone OFK Mladenovac savladao je na Seltersu ekipu Komgrapa rezultatom 2:1 i tako trijumfom započeo novu prvenstvenu sezonu.

Sve što je vredelo da bi se našlo u novinarskoj beležnici dogodilo se u drugom poluvremenu, jer sparno vreme i strah od greške kao da su okovali noge akterima na terenu . Ako se ima u vidu da nije bio upućen nijedan udarac u okvir gola, onada se može konstatovati da su golman domaćeg tima Đorđević i njegov kolega na drugoj strani Stefanović „prekidali sunčanje“ samo kad bi se lopta našla nadomak njihovog šesnaesterca. Ipak, Mladenovčani su u tom peridu bili nešto konkretniji i iz jedne akcije nakon dobro razmenjenih pasova u šesnaestercu gostiju ostao je da leži Dušan Tešić posle kontakta sa gostujućim odbrambenim igračem ali po proceni arbitra Ivana Jeremića nije bilo osnova za najstrožu kaznu.

U drugom poluvremenu kao da je iz svlačionice na Selters poljanu istrčao neki drugi tim OFK Mladenovca. Izabranici Gorana Spasića povezali su pasovima linije, lako stizali do protivničkog gola, nanizali nekoliko kolosalnih prilika od kojih je najbolju imao Filip Stevanović u četvrtom minutu nastavka kad je sam izašao ispred gostujućeg golmana i uputio udarac pravo u njega iako su prisutni na tribinama već videli loptu u nebranjenom delu mreže. Ali dobra igra i sve što je prezentovano u drugom delu susreta isplatilo se u 62. minutu kad je rezervista Matić odlično izveo slobodan udarac sa leve strane u visini šesnaeterca a Momčilo Krstić u maniru rasnih golgetera poleteo kroz vazduh i poslao loptu u donji desni ugao golmana Igora Stefanovića.

Mladenovčani su imali i rezultatsku i brojčanu prednost jer je zbog drugog žutog kartona isključen gostujući fudbaler Knežević, ali to nije značilo predaju već kao da je osokolilo ekipu iz Beograda koja je postajala sve konkretnija i opasnija.Najviše muka odbrani Mladenovca zadavao je rezervista Živković koji je posle odličnog prodora po desnoj strani uputio u 75 minutu prizeman udarac i savladao golmana Marka Đorđevića.

Ali, ako je zbog nečeg trebalo odgledati utakmicu na Seltersu i prkositi teškom vremenu onda je to fudbalska lepotica koju je samo dva minuta nakon izjednačenja, kopčkom iscrtao rezervista Vojislav Stojanović uputivši sa sedamnaest metara projektil i to iskosa sa desne strane. Lopta je otišla pod samu prečku ostavljajući goste u očaju jer teško da bi nešto više mogao da učini i golman sa prvoligaškim iskustvom a ne čuvar mreže zonaša Kograpa.

Mladenovac je utakmicu počeo u sastavu- Marko Đorđević, D.Stevanović, Mihajlo Đorđević, Vukićević, Petrović, Tešić, Stevanović, Krstić, Kostić , Varagić i Matejić. U drugo poluvremenu Spasić je osvežio tim Matićem, Stojanovićem, Jankovićem i Sokolovićem.

Boje Komgrapa branili su: Stefanović,Zajić, Drobnjak, Igrutinović, Milošević,Rakić, Knežević, Blagojević, Lemić, Đorđević, Davidović i Jevremović. U drugo poluvremenu u igru su ušli Igrutinović, Skadrić, i Živković.

Idućeg vikenda u drugom kolu Mladenovčani ponovo imaju domaćinstvo i ugostiće Zuce 2019. Kad je reč o subotnjim duelima- Sinđelić – Torlak 2:1, GSP Pole Dorćol -Zvezda (Konatice) 2:2.