Fudbal: Mladenovčani pali u finišu na Lionu

Četrnaest minuta delilo je Mladenovčane od ogromnog iskoraka prema gornjem delu tabele i zmskog sna o planovima za napad na republički rang takmičenja.

Kad je u 71. minutu Momčilo Krstić zatresao mrežu golmana domaćeg tima Predraga Kovačevića i doveo Mladenovčane u vođstvo, izgledalo je da će izabranici trenera Siniše Jankovića uknjižiti treći uzastopni trijumf i samim tim na zimsku pauzu otići u pobedničkom raspoloženju koje budi nadu da postaje dostižno jedno od prva dva mesta koje vodi u Srpsku ligu.

Nažalost snovi su se razleteli kao sapunski mehuri jer Rebić u 76. minutu doneo izjednačenje a Ristić šest minuta pre kraja susreta pobedu „golubovima“ sa Liona. Zanimljivo je da su oba pogotka za domaći tim postigli defanzivci što ukazuje na pad koncentracije Mladenovčana koji su domaćinu dozvolili olaku transformaciju iz prednje u zadnju liniji.

U svakom slučaju poraz na Lionu je bolan jer je pobeda bila na vidiku, a stručnom rukovodstvu ostaje da tokom zime izvrši analizu, locira slabosti i pokuša ono što je i bio prioritet, a to je borba za jedno od prva dva mesta u Zonskoj ligi Beograda.

HAJDUK -OFK MLADENOVAC 2:1 (0:0)

Stadiona Hajduka. Gledalaca 100. Sudija: Đorđe Pavlović (Beograd). Strelci: Rebić u 76 i Ristić u 84. minutu za Hajduk, a Krstić u 74. minutu za OFK Mladenovac. Žuti kartoni: Jovanović, Milošević (Hajduk), Marković, Kostić, Stojanović (OFK Mladenovac ).

HAJDUK: Kovačević, Gajić, Rebić, Ristić, Šetka, D. Jovanović (od 73. Gavrilović ), Stijović, Stojaković, Milošević, Smiljković (od 35. J. Jovanović) , Marković (od 87. Radišić ).

OFK MLADENOVAC: Stoisavljević, Stevanović, Miletić (od 49. Riznić) , Marković, Nikolić, Đorđević, Janković (od 49. Milovanović), Krstić (od 75. Ivanković), Kostić, Maksimovski (od 57. Stojanović), Matejić.

Danas su odigrani i susreti: Balkan Mirijevo -Umka 2:0, Napredak -Šušnjar 1977 2:2, BSK -Komgrap 0:1. Nedelja je rezervisana za preostale utakmice poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva u kojim se sastaju: BSK 1926- Zuce, FK kaluđerica –OFK Žarkovo, Boleč –Crvena Zvezda (MML) i OFK Budućnost –Ravna Goa Barajevo.